Zajmujemy się prowadzeniem książki przychodów i rozchodów. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają możliwość prowadzenia księgowości w uproszczonej formie. Jest to rozwiązanie pozwalające na prowadzenie dokumentacji księgowej w prostszy sposób, w ograniczonym zakresie. W strukturach księgi wskazuje się jedynie najważniejsze informacje związane z funkcjonowaniem firmy.
Uproszczoną księgowość można prowadzić, wybierając jedną z następujących form dokumentacji:
- kartę podatkową,
- podatkową książkę przychodów i rozchodów,
- ryczałt ewidencjonowany.
Poszczególne rozwiązania różnią się od siebie sposobem ich prowadzenia. Wybór konkretnego jest uzależniony od wyboru formy opodatkowania Twojego przedsiębiorstwa.
Warto mieć również na uwadze to, że w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, możesz być zobowiązany do prowadzenia dodatkowych rodzajów ewidencji. Pomożemy Ci w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań, przewidzianych w przepisach prawa i zajmiemy się odpowiednim wypełnianiem oraz archiwizowaniem dokumentów.
Kiedy możliwe jest prowadzenie książki przychodów i rozchodów?
Do prowadzenia księgowości zobligowany jest każdy przedsiębiorca, natomiast księgę przychodów i rozchodów muszą prowadzić:
- osoby fizyczne, które wybrały zasady ogólne lub podatek liniowy jako formę rozliczenia z Urzędem Skarbowym,
- spółki jawne i spółki cywilne prowadzone przez osoby fizyczne,
- spółki partnerskie, których wartość obrotu nie przekroczyła równowartości 2 mln EURO.
Jeśli masz wątpliwości, w jaki sposób prowadzić kwestie finansowe i podatkowe Twojej firmy, skontaktuj się z nami. Zyskasz rzetelną pomoc, pochodzącą od wykwalifikowanego personelu, który na co dzień zajmuje się sprawami księgowymi przedsiębiorców z różnych dziedzin.
Co powinno znajdować się w KPiR?
W księdze przychodów i rozchodów umieszcza się:
- wszystkie uzyskiwane przychody,
- koszty związane z prowadzeniem działalności,
- płace i wynagrodzenia.
Prowadzenie uproszczonej księgowości pozwala przedsiębiorcom skupić się na realizacji biznesu, ponieważ wymaga z ich strony mniejszego zaangażowania i wiąże się z ponoszeniem stosunkowo niższych kosztów, niż tradycyjne metody rozliczania podatków.
Model rozliczeniowy ogranicza również ilość formalności, niezbędnych do prowadzenia spraw podatkowych. Jeśli szukasz specjalistów, którzy kompleksowo spojrzą na sprawy księgowe w Twojej firmie i zaoferują Ci rzetelne wsparcie na każdym etapie działania, zapraszamy do współpracy.